21 Янв Курси йоги у Києві, Харкові, Одесі, Львові, Дніпрі. Фактори, що перешкоджають йозі
Щоб записатися на курс телефонуйте (Вайбер, телеграм, вотсап): +380975777007
Фактори, що перешкоджають йозі
Переїдання, зайва напруга сил, балакучість, суворе дотримання правил, перебування в товаристві звичайних людей і нестійкість (мінливість) розуму — ці шість (причин) руйнують йогу.
У відповідності із вченням хатха-йоги, існують шість основних факторів, які перешкоджають тому, щоб відбулася йога, або єднання. У хатха-йозі єднання означає об’єднання двох енергетичних сил у тілі, тобто пранічної і ментальної енергій, що течуть по каналах іда та пінгала. Зазвичай ці дві сили діють не одночасно; домінує або ментальна сила, або життєва енергія. Хатха-йога являє собою процес зрівноважування потоків цих двох різних сил з метою досягнення довершеної фізичної та ментальної рівноваги і пробудження сушумни та кундаліні. Усі розділи йоги займаються об’єднанням цих двох енергій і спрямуванням їх по третьому наді (каналу) — сушумні. Три наді — іда, пінгала і сушумна — закінчуються в аджна чакрі, психічному центрі, розташованому в області довгастого мозку і шишкоподібної залози. Завдяки практиці йоги врівноважуються іда та пінгала, активізується сушумна і пробуджується аджна чакра.
Іда з’єднана з лівою ніздрею і правою півкулею мозку. Пінгала з’єднана із правою ніздрею і лівою півкулею мозку. Так само, як права півкуля мозку керує лівою стороною тіла, на пранічному рівні іда теж керує функціями лівої сторони тіла. Аналогічним чином пінгала й ліва півкуля мозку керують правою стороною тіла. Півкулі мозку й ніздрі чергують свої функції згідно 90-хвилинного циклу; точно так само чергують свої функції іда і пінгала.
Іда й права півкуля мозку активізують інтровертний (спрямований усередину) стан свідомості, орієнтацію в просторі, артистичні, творчі й музичні здібності. Пінгала і ліва півкуля мозку діють протилежним чином — спрямовують свідомість назовні. Ваше мислення стає логічним, послідовним, математичним і аналітичним. Іда контролює підсвідому діяльність, у той час як пінгала відповідає за свідомість і динамічні функції. Коли ці дві сили врівноважені й діють одночасно, активними є обидві ніздрі. Це вказує на те, що функціонує канал сушумна. Звичайно це має місце в проміжку від однієї до чотирьох хвилин між кожними послідовними дев’яностохвилинними циклами. Метою практик хатха-йоги є збільшення тривалості активності сушумни й інтенсивності її потоку, а також періоду часу, коли обидві ніздрі працюють одночасно. Тоді встановлюється рівновага між фізичними і ментальними функціями. Коли розум і тіло функціюють неузгоджено, негармонійно, має місце поділ між фізичним і ментальним циклами, що неминуче веде до хвороб.
Коли садхака перебуває в процесі об’єднання двох протилежних сил іди і пінгали, він повинен уникати будь-якої діяльності, яка витрачає енергію та відволікає розум. Однією з основних перешкод йоги (або єднання) є переїдання. Коли тіло переповнене їжею, воно стає млявим, а розум притупляється. Через деякий період часу токсини, вироблювані тілом, створюють закрепи, і вся фізична/ментальна система блокується. Якщо тіло переповнене токсинами і є млявим, якого прогресу в садхані можна чекати? Будь-яка садхана, якою ви займаєтеся, діє як очисний засіб, тож ви просто будете даремно витрачати свій час, видаляючи з тіла ці токсини і хвороби. Однак, якщо ви будете уникати переїдання і його наслідків, садхана, якою ви займаєтеся, буде сприяти вашому більш швидкому прогресу. Свамі Шивананда з Рішикеша й багато інших йогинів стверджували, що живіт повинен бути наповнений наполовину їжею, на чверть водою і на чверть повітрям.
Наступна порада полягає в тому, що практик-йогин повинен уникати перенапруги тіла й розуму. Важка фізична праця або інтенсивна розумова робота стомлюють одну з енергетичних систем, що може вести до подальшого дисбалансу між двома енергіями. Практики хатха-йоги повинні зберігати і накопичувати свій запас енергії для духовних цілей і не повинні витрачати його на здійснення непотрібних фізичних або розумових подвигів.
Тривалі розмови розсіюють життєву енергію і витрачають час, який краще був би використаний для пробудження внутрішнього усвідомлення. Балаканина з людьми зі слабкими моральними принципами, з низьким рівнем свідомості й з почуттєвими бажаннями, не може просвітити вашу душу, скоріше їх негативні вібрації будуть погано впливати на вас. Товариство інших людей і недоречні розмови справді відволікають розум від садхани.
Хоча Сватмарама і дає пораду садхаці не дотримуватися суворих правил, інструкції гуру повинні суворо виконуватися. Що стосується суспільних ритуалів і релігійних доктрин, то вони зовсім не обов’язково сприяють духовному прогресу. Садхана не залежить від суспільної моралі; її успіх не обумовлений також виконанням релігійних практик. Суворе дотримання правил звужує наш розум. Йога пропонує розширити нашу свідомість, а не обмежити її. Йогин повинен мати вільний і відкритий розум.
Якщо ви звикли приймати холодну ванну щоранку перед практикою, а одного разу у вас не буде води, це не повинно турбувати вас. Прийміть ванну тоді, коли зможете дістати воду. Ваш розум повинен бути гнучким; ви маєте бути у змозі пристосуватися до різних обставин.
Нестійкість означає незбалансований обмін речовин у тілі, нездатність зберігати ту саму позу необхідний час і мінливість розуму. Очевидно, що в подібних обставинах, йога не може бути досягнута. При наявності фізичного, ментального, емоційного та психічного дисбалансів, енергія розсіюється; але якщо енергія правильно каналізована, то всі системи тіла стають стабільними, стійкими, і фізична, і ментальна врівноваженість та стабільність установлюються автоматично. Нестійкість означає також хиткість і мінливість сили волі. В один день ви встаєте о третій годині ранку, а наступного дня спите до семи, бо вам лінь вставати. При наявності такої непослідовності й нерегулярності, забезпечене зростання дисбалансу тіла. Непохитний розум і міцне тіло породжують йогу.
Якщо ви можете жити у відокремленому місці, описаному в попередній шлоці, то всіх цих перешкод можна природно уникнути. Однак, якщо вам не вдається жити в подібному місці, постарайтеся виробити в собі звичку уникати діяльності, яка є даремною і витрачає ваш час та енергію; спрямовуйте всі ваші бажання й дії на духовні види діяльності.
Крім цих перешкод є й інші. У книзі «Тантрараджа Тантра» говориться, що «шістьма перешкодами для йоги є ката (жага, хіть), кродха (гнів), лобха (жадібність), моха (безрозсудна пристрасть, сліпе захоплення), абгімана (заздрість) і мада (гордість)». Шість перешкод з хатха-йоги й шість перешкод з тантри переплетені та взаємозалежні між собою. Перешкоди з тантри мають більш широкий характер і роблять більший упор на проблеми розуму.
Записаться на Курс можно по телефону (Вайбер, Телеграмм, Вотсап): 0975777007
Более подробно о Курсе можно прочитать на сайте Курса по йоге, нажав на ссылку.
Внимание у Йога Альянса отличные новости для йога-сообщества:
В Киеве и Харькове возобновили свою работу филиалы Школы Йога Альянса. Ведущими инструкторами проводятся постоянно действующие курсы по подготовке инструкторов йоги (офлайн).
С августа 2022 года Инструкторы, которые с отличием сдали экзамены на учительском курсе Йога Альянса, получают право обучать инструкторов йоги от имени Йога Альянса и проводить вместе с Организацией учительские курсы. Такие Инструкторы становятся Ведущими инструкторами Йога Альянса по соответствующему Решению Организации. Цена учительского курса Онлайн 15500 гривен, а офлайн 17500 гривен. Ведущий инструктор получает вознаграждение за каждого ученика в размере 50 процентов от стоимости курса. Все детали можно уточнить по Вайбер: 0975777007.
После месячного курса и сдачи экзаменов:
– Вы получите два международных сертификата Йога Альянса, организации зарегистрированной министерством юстиции Украины. На основании данных сертификатов Вы сможете преподавать йогу в 100 странах мира.
– Вы изучите лучшую структуру занятий с криями, пранаямами, медитацией.
– Получите Золотой стандарт – большое методическое пособие с подробным описанием асан, чакр, мудр, бандх и других самых лучших техник йоги для идеального здоровья.
Посмотреть видео сдачи экзамена на Инструкторских курсах Йога Альянса можно по ссылке!
Телефон для записи на курс (Вайбер, Телеграмм, Вотсап): +380975777007